Godło Polski
strona w budowie 

Zespół Szkół Plastycznych

im. Piotra Michałowskiego  w  Rzeszowie


DziennikOFFICE 365BIP

Godło Polski
strona w budowie 

Zespół Szkół Plastycznych

im. Piotra Michałowskiego  w  Rzeszowie


DziennikOFFICE 365BIP

W pracowni uczniowie poznają klasyczne techniki powstawania obrazu fotograficznego czarno – białego. W ciągu 2 lat nauki fotografii i filmu uczniowie realizują cykle zdjęć na zadany temat, 1 rok jest to rok klasycznej fotografii czarno – białej, zaś drugi rok jest to fotografia kolorowa i cyfrowa. Duży nacisk jest kładziony nie tylko na technikę wykonania, ale i na oryginalność spojrzenia – kadr, świadome wykorzystanie efektów negatywu, nietypowe oświetlenie itp. Uczniowie realizują
w drugim roku nauki tego przedmiotu krótki film w technologii cyfrowej (metoda poklatkowa).

Głównym celem nauczania fotografii jest ukazanie jej miejsca wśród sztuk plastycznych, zapoznanie się z jej historią, wykształcenie umiejętności posługiwania się sprzętem fotograficznymi oraz materiałami światłoczułymi.

Skip to content