SZKOŁA
ŻYCIE SZKOŁY
75-LECIE SZKOŁY
DZIENNIK
BIP
ENGLISH VERSION

     KOMUNIKAT


W dniu 17 czerwca 2020 w Sędziszowie Małopolskim odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 75 - lecie powstania Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Po uroczystej mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia NMP odbył się przemarsz ze sztandarami pod budynek szkoły (obecnie Zespołu Szkół Technicznych). Najważniejszą częścią obchodów było odsłonięcie tablicy pamiątkowej, wykonanej przez Ryszarda Gwozdzia - artystę, absolwenta PLSP w Sędziszowie Małopolskim. Uroczystości towarzyszyły liczne prelekcje, wspomnienia artystów oraz wystawa. Szkoła plastyczna w roku 1977 została przeniesiona do Rzeszowa, jednak jej część pozostała w Sędziszowie - we wspomnieniach absolwentów i mieszkańców, jako nieodłączny element historii miasta.


Szanowni AbsolwenciInformujemy, że w ramach obchodów 75-lecia Naszej Szkoły w dniu 17 czerwca 2020 roku w Sędziszowie Małopolskim odbędzie się uroczystość upamiętniająca 75-lecie powstania Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych
Program:
13:00 - Msza święta w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia NMP w Sędziszowie Małopolskim
Przemarsz w kolumnie za sztandarem pod budynek szkoły przy ul. Wyspiańskiego 2
14:15 - Odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej

Zapraszamy do udziałuUroczystości Jubileuszowe w Zespole Szkół Plastycznych im. P. Michałowskiego w Rzeszowie planowane są na wrzesień 2021 roku.


W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju informujemy , że uroczystości związane z 75 - leciem ZSP w Rzeszowie zostają przesunięte na późniejszy termin. Informacje o uroczystościach i nowym terminie zamieszczone będą na stronie internetowej ZSP Rzeszów. Jeżeli ktoś z Państwa zechce wycofać wpłatę proszę o kontakt na maila:

zsp@zsp.resman.pl


Jednocześnie informujemy, że można nadal dokonywać wpłat na konto podane w informacji na stronie ZSP Rzeszów. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi życzymy Państwu zdrowia, wytrwałości i poczucia silnej więzi rodzinnej w tak trudnym dla nas czasie.

Z poważaniem Komitet organizacyjny


JubileuszSzanowni Państwo!


Miło nam poinformować o przypadającym 5 czerwca 2020r. Jubileuszu 75 - lecia Zespołu Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. Historia szkoły korzeniami sięga 1945 roku, kiedy to pierwszy rocznik Miejskiej Szkoły Rzemiosł i Przemysłu Artystycznego w Sędziszowie Małopolskim przekroczył progi szkoły. W 1947 roku zarządzeniem Ministra Kultury i ztuki szkoła zostaje przemianowana na Publiczne Liceum Sztuk Plastycznych. Pierwszymi specjalnościami kształcenia była metaloplastyka oraz koronkarstwo. Od 1967 roku szkoła otrzymała nazwę Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych.

W 1977 roku szkoła zostaje przeniesiona do Rzeszowa, do budynku Szkoły Podstawowej nr 16 przy ulicy Staszica 16A. Tu rozpoczyna się drugi etap tworzenia i rozwoju szkoły w nowym środowisku. Kolejne lata to dostosowywanie i doskonalenie bazy dydaktycznej, specyficznej dla szkoły artystycznej. Od tego czasu kolejne pokolenia uczniów i nauczycieli, jako sukcesorzy tradycji, dopisują karty historii i budują wizerunek szkoły, na który składają się: mądrość, pracowitość, talent, otwartość na świat i potrzeby innych.

Naszym gorącym pragnieniem jest powiązanie przeszłości z teraźniejszością, aby obchody stały się prawdziwym świętem wszystkich roczników, które tworzyły piękną historię szkoły i były niepowtarzalną okazją do wspomnień, wzruszeń, doświadczeń i odnowienia starych przyjaźni. Jubileusz z jednej strony pozwoli podsumować wiekową historię i działalność Szkoły, jak również będzie okazją do spotkań dla absolwentów, uczniów, rodziców, byłych i obecnych pracowników oraz sympatyków naszej Szkoły. Nie mamy wątpliwości, że ta wyjątkowa dla całego miasta uroczystość przyciągnie sporą grupę ludzi związanych ze szkołą.


HARMONOGRAM JUBILEUSZU 75 LAT
ZESPOŁU SZKÓŁ PLASTYCZNYCH IM.PIOTRA MICHAŁOWSKIEGO
W RZESZOWIE 4 -6 CZERWCA 2020 R.


4 czerwca 2020 r. - czwartek

18:00 - wernisaż "Najnowszy Plastyk" w BWA w Rzeszowie

5 czerwca 2020 r. - piątek

10:00 - Msza Św. w kościele Matki Boskiej Saletyńskiej przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie
11:30 - otwarcie wystawy prac absolwentów i nauczycieli Plastyka
- aula Galerii Miejskiej ZSP,
- spotkanie z wychowawcami
- zwiedzanie szkoły

16:00 - uroczysta akademia z okazji 75-lecia Plastyka w Teatrze Maska przy
ul. Mickiewicza 13 w Rzeszowie

17:30 - Zjazd Absolwentów - spotkanie koleżeńskie w hotelu Bristol przy ul. Kopernika 12
(lub wejście z płyty rynku) obiadokolacja, wspomnień czar do białego rana i bal Absolwentów.

Istnieje możliwość rezerwacji noclegu w hotelu Bristol na hasło "Plastyk" w specjalnej cenie
Rezerwacja noclegu we własnym zakresie.

6 czerwca 2020 - sobota

10:00 - wyjazd autokarem do Sędziszowa z parkingu przy hali Podpromie

11:00 - uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku byłego PLSP
- zwiedzanie wystawy prac plastycznych Absolwentów PLSP w Galerii pod Ratuszem
- zwiedzanie budynku szkoły i poczęstunek

Udział w każdej części obchodów 75-lecia jest dobrowolny.

Prosimy o potwierdzenie zgłoszenia udziału w obchodach uroczystości jubileuszowych.
Potwierdzenie powinno być połączone z dokonaniem wpłaty.

Opcje zgłoszeń:

1. Wpłata 50 zł od osoby - kwota obejmuje upominki pamiątkowe związane z jubileuszem i catering na terenie szkoły (w dniu 5 czerwca 2020 roku szkoła będzie otwarta dla absolwentów od godziny 9.00).
2. Wpłata 200 zł od osoby - kwota obejmuje upominki pamiątkowe związane z jubileuszem, catering na terenie szkoły, obiadokolację, wieczór wspomnień i bal Absolwentów w hotelu Bristol


Termin ostateczny potwierdzenia udziału w obchodach, to 31 marca 2020 roku

Wpłaty prosimy dokonywać na rachunek bankowy Stowarzyszenia Kulturalnego "PRO- plastyk'a" działającego przy Zespole Szkół Plastycznych im. P. Michałowskiego w Rzeszowie. Numer konta: Bank Credit Agricole 74 1940 1076 3092 4235 0000 0000 W tytule przelewu prosimy podać : imię i nazwisko (nazwisko panieńskie) rok ukończenia szkoły i nazwisko wychowawcy . Wszelkie pytania można kierować również na adres e- mail: zsp@zsp.resman.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w Jubileuszu
Organizatorzy
© 2009  Copyright by ZSP